Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya
info@exclion.net
0850 308 82 24
Giriş
Kayıt Ol
TR | EN

Black hat seo nedir?

Arama motoru optimizasyonunda, black hat seo bazı site sahiplerinin tercih ettiği bir yöntemdir. Peki black hat seo nedir? Black hat kavramı, doğal olmayan illegal yöntemlerle, bir sitenin arama trafiğini artırma çalışmalarıdır. Organik SEO işlemleri, Google tarafından onaylanmış ve uzmanlar tarafından kabul gören metotlar barındırır. Black hat SEO ise, agresif ve etik dışı metotlar içerir.

Arama motorlarının amacı, kullanıcılara en iyi deneyimi sağlamaktır. Bundan dolayı, herhangi bir arama sorgusunda sadece kaliteli, bilgi verici siteler ön plana çıkar. Black hat SEO çalışmalarının amacı, Google ve diğer arama motorlarını manipüle etmektir. Siyah şapka, yani etik dışı yöntemlerin tamamını kapsayan teknikler spam, saldırı ve birçok uygulama içerebilir.

Black hat SEO çalışmaları ceza alma sebebi mi?

Google, milyonlarca web sitesini, robotlarıyla her gün kontrol ediyor. Bunun dışında, sitelerin linkleri, içeriğin kalitesi gibi birçok kriter inceleniyor. Black hat SEO, siteyi öne çıkarmak için kural dışı tüm faaliyetleri kapsar. Öyle ki, bir başka web sitesinin içeriğini çalmak dahi buna dahildir. Black hat SEO metotlarından, web site sahipleri kesinlikle uzak durmalıdır. Bu çalışmalar kısa sürede olumlu etki gösterse dahi, uzun vadede site zarar görecektir.

Google, black hat SEO metotlarını uygulayan sitelere, ağır cezalar verir. Sitenin indeks cezası alması başta olmak üzere, birçok yaptırımı vardır. Black hat SEO teknikleri içinde yer alan cloaking (gizleme), scraped content (kopya içerik) ve diğer yöntemler, bir sitenin rakiplerine karşı da dürüst olmaması anlamına gelir.

Black hat SEO teknikleri uygulayan sitelerde, otorite puanının düşmesi, organik ziyaretçi sayısının uzun vadede azalması kesindir. Tekrarlayan gereksiz anahtar kelimelerin yoğun olduğu içerikler, kullanıcılara değer katmaktan uzaktır. Bundan dolayı, web site sahipleri organik, doğal optimizasyon tekniklerini içeren white hat SEO’yu tercih etmelidir.


Blog
Http Kodları, Http Kodlarının Anlamları Nelerdir?
White Hat Seo Nedir?
Black hat seo nedir?
Rel Sponsored nedir, Sponsored Etiketi ve Seo
Linktree Nedir? Neden Linktree Kullanmalısınız?
Hemen Çıkma Oranı (Bounce Rate) Nedir? İdeal Bounce Rate Oranı
Google Ugc ve Sponsored Tanımlamalarını Duyurdu
Medya Satın Alma Ajansları ve Medya Planlama Ajansları Ne İş Yapar? Aralarındaki Fark Nelerdir?
Sinemalarda Gördüğümüz Reklamlar: Captive Audience
Digital Native (Dijitalin Yerlileri) ve Dijitalin Göçmenleri
Dofollow ve Nofollow Link Arasındaki Farklar Neler?
Risturn nedir?
Facebook ve İnstagram için Form Toplama Reklamları Nasıl Oluşturulur?
İçerik pazarlamasında altın kurallar: Markalar nelere dikkat etmeli?
Native Reklam Nedir?
İçerik Pazarlaması Nedir?
Sosyal Medya Yönetimi Nedir?
Tanıtım Yazısı Nedir
Footer Linkler ve Seo: Nedir? Nasıl Kullanılır?
Tanıtım Yazısı Nedir?
Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp