Dijital dünyada dengeler her geçen gün değişiyor! Elbette dijital pazarlama çalışmalarında ihtiyaç duyulan materyaller ve bu materyallerin formu da değişime kayıtsız kalamıyor. Ne tür materyaller ile dijital pazarlama stratejilerinin hayata geçirileceğinin bilinebilmesi için bu değişimin mercek altında tutulması gerekiyor. İşte bu noktada devreye biz giriyoruz! 

İnternet bir bilgi deryası ve aynı zamanda firmalar için de dev bir müşteri havuzudur. Dijital pazarlama stratejilerinizi hayata geçirirken ihtiyaç duyabileceğiniz en önemli materyallerden biri de tanıtım yazısı içerikleridir. 

Tanıtım Yazısı Markanızın Keşfedilmesini Sağlar!

Backlinklerle uygulayacağınız bu stratejide içerik en önemli dinamiktir. Çünkü kaliteli ve tüm beklentileri karşılayan bir tanıtım yazısı markanın, ürünün ya da hizmetin sadece seçilmesini değil, aynı zamanda keşfedilmesini dahi sağlayabilir. Özellikle marka bilinirliği noktasında yolun başında olan tüm firmaların tanıtım yazısı seçimini çok daha titiz şekilde yapması gerekir. Marka bilinirliği uzun ve meşakkatli bir süreçtir. Bu süreci kısaltacak çalışmaların yapılabilmesi için kullanabileceğiniz en önemli dinamiklerden biri de tanıtım yazılarıdır. 

Sektördeki derin tecrübelerimizin ışığında hangi hedef kitlelerin hangi beklentiler içerisinde olduğunu iyi biliyoruz. Bu noktada ürün ve hizmetlerin en etkin şekilde tanıtıldığı içeriklere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz. Ajansımız tüm segmentlerde hizmet veren firmalara profesyonel tanıtım yazısı paketleri de sunuyor. Firmanızın hitap ettiği hedef kitleyi etkileyebilecek bir kurgu ile hazırlanan bu içerikler ile siz de müşteri ağınıza yeni kitleleri ekleyebilirsiniz! 

Tanıtım Yazısı Bir Pazarlama Yaklaşımıdır!

Dijital dünyada rekabet, reel platformlardan çok daha çetin koşullara sahiptir. Rakiplerinizden bir adım ileride olmak için en doğru dijital pazarlama stratejilerini oluşturabilirsiniz. Ancak bu stratejileri destekleyen materyaller kullanmazsanız başarı grafiğiniz maalesef düşüşe geçecektir. Tanıtım yazıları paket şeklinde tercih edilebilir ya da özel stratejilere odaklanılarak hazırlanabilir. Önemli olan doğru kaynaktan doğru içerikleri temin etmeniz ve en doğru şekilde kullanmanızdır. 

Tanıtım Yazısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir tanıtım yazısı örneği sadece ürün veya hizmetin tanıtımını içermemelidir. Çünkü tanıtım yazıları aslında bir stratejik pazarlama yaklaşımıdır. Çok daha verimli kullanılması ve aynı zamanda kitleleri harekete geçirebilecek güçte olması gerekir. Bu sayede pazarlama stratejinize ivme kazandırır. Doğru içeriklerin kullanılmasının başarı grafiğinize yapacağı olumlu dokunuşu kısa zamanda net bir tablo halinde görebilirsiniz. 

Arama motorlarının kriterlerini % 100 karşılayan ve SEO uyumlu bir formda hazırlanan tanıtım yazısı satışı için hangi kaynakları tercih ettiğiniz büyük önem taşıyor. Ajansımızın içerik alanında Türkiye’nin önde gelen platformları ile anlaşmalıdır. Bu nedenle etkin, hızlı, çözüm odaklı ve ilgili kriterlere uygun tanıtım yazılarına ulaşma sürecinizi kısaltır. Doğru ve dijital pazarlama stratejinize en uygun tanıtım içeriklerine sahip olmanızı sağlıyoruz. 

İçerdiği aktif linkler ile sitenize daha fazla sayıda ziyaretçi çekmeniz, uygulanan SEO çalışmasına olumlu bir katkıda bulunur. Bu noktada baclink al olarak özetlenebilecek yaklaşım, arama motorlarında daha üst sıralarda konumlanmak için gereken kapıyı da aralar. Anchor link ve tanıtım yazısı ikilisiyle başarı grafiğinizi ateşleyebilir ve planladığınız çıtaya ulaşmanızı sağlayabilir.   

Elbette linkinizi yayınlayacak site ile uyumlu tanıtım yazılarını kullanmanız gerekecek. Profesyonelce hazırlanan bir tanıtım yazısının marka imajınıza uygun, marka bilinirliğini arttırmaya yönelik bir dille hazırlanması gerekir. Tanıtımın gelişigüzel yapıldığı bir içerik, bu denli çetin şartlara sahip bir platformda, tanıtım yazısı nedir sorusunun yanıtı asla olamaz. Hedef kitlenizin tanınması ve bu kitlenin nasıl harekete geçirileceğinin yazar tarafından bilinmesi gerekir. 

Tanıtım Yazısı Kitleniz ile Markanız Arasında Bağ Kurar!

Sanal ağda tanıtım yazısı satın al dediğinizde karşınıza çok sayıda farklı seçenek çıkacaktır. Kilit nokta aslında hangi seçeneği tercih ettiğiniz ile başlayarak sahip olduğunuz tanıtım yazılarının beklentileri ne oranda karşıladığı ile tamamlanan bir sürecin en önemli hamlesini yapıyor olmanızdır. Başarısı kanıtlanmış olan link building çalışmalarının bir parçası olan tanıtım yazılarını hangi kaynaktan temin ettiğiniz işte bu noktada önemini daha net ortaya koyar.  

Sadece içerik pazarlamalarında kullanıldığının düşünülmesi hatalı tercih yapmanıza yol açabilir. Tanıtım yazılarının aynı zamanda markanız ile hedef kitleniz arasında bir bağ kurduğunu unutmamalısınız. Bu bağ ne kadar markanıza uygun ve kitleleri harekete geçiren bir yapıya sahip olursa, içerik pazarlama stratejinizin başarısı da o denli yüksek olacaktır. Bir yandan web sitenize bir trafik sağlayan, diğer yandan ürün ve hizmetlerinizi geniş kitlelere tanıtan ve marka ile kitle arasında bağ kuran tanıtım yazısı fiyatları bütçenizi sarsmayacak! 

Elbette tanıtım yazıları fiyat noktasında farklı rakamları gerektirebilir. Ajansımız her bütçeye uygun seçenekler sunarak beklentilerinizi karşılayan tanıtım yazılarına en uygun fiyat ile ulaşmanızı sağlar. Uyguladığınız stratejilerde anahtar eleman olan bu içeriklerin üretilmesi kadar yayınlanması da önem taşır. Bu noktada da devreye giriyoruz ve tanıtım yazısı yayınlama noktasında her türlü desteği sunuyoruz. 

Tanıtım Yazısı Kitlenizi Harekete Geçirir!

Hedef kitleye ulaşmanın günümüz koşullarında eskiye nazaran çok daha kolaylaştığı aşikar. Ancak dijital dünyada hedef kitleye ulaşmak başarı için yeterli değildir. Aynı zamanda hedef kitlenin harekete geçirilmesi ve müşteriye dönüşmesi için içerik stratejilerinin başarılı bir biçimde uygulanması gerekir. Tanıtım yazısı kitlenizi harekete geçirme odaklı olarak hazırlanmalıdır. Tutarlı ve ürün ya da hizmet ile alaka seviyesi yüksek olan, hedef kitleye uygun bir dilin kullanıldığı tanıtım içerikleri tercih edilmelidir. 

Exclion Ajans olarak sunduğumuz tanıtım yazısı hizmeti her türlü içerik stratejisinde kullanıma uygun içerikleri kapsar. Profesyonel ve deneyimli yazarlar tarafından uzun bir analiz çalışması neticesinde kaleme alınan bu içerikler % 100 özgün ve SEO uyumludur. Link building çalışmalarında sorunsuz bir şekilde kullanılabilen tanıtım yazıları ile markanıza değer katabilirsiniz. 

Tanıtım yazılarının neleri kapsadığı kadar neleri kapsamadığı da önem taşır. Marka, ürün ve hizmet üçgeninin dışında kalan konuların kullanılmaması da ince ancak bir o kadar da önemli bir detaydır. Profesyonel bir bakış açısı ile hazırlanan tanıtım yazıları için rotanızı Exclion Ajans’tan ayırmayın! 

Amacınız bir marka yaratmak, marka bilinirliğini sağlamak, hedef kitleye ulaşmak, ürün ve hizmet tanıtımı yapmak, arama motorlarındaki sıralamayı etkilemek, SEO çalışmasına katkıda bulunmak ya da sitenize ziyaretçi trafiği sağlamak olabilir. Hatta birkaç farklı elemanı kapsayan bir stratejiyi hayata geçirmek de olabilir. Bu zorlu süreçte sizin için en kolay adım, tanıtım yazısı temin etmek olacak. Dijital pazarlama stratejiniz ile bütünleşen tanıtım yazısı satışı için uzman ekiplerimiz ile hemen iletişime geçebilirsiniz. Sizlere daha detaylı bilgi vermemiz ve fiyatlar hakkında fikir sahibi olmanızı sağlamamız için bizi aramanızı bekliyoruz!

Tanıtım Yazısı için Püf Noktalar

  • Aktif linkler içeren tanıtım yazısı baclink ile de uyumlu olmalıdır.
  • Referans gösterilen site ile bir ahenk yakalayan tanıtım yazılarının arama sonuçlarına yüksek oranda yansıdığı bilinir. Hatta değişen algoritmalar ile birlikte arama sonuçlarını etkisi altına alan en önemli faktörlerden biri haline dönüştüğünü belirtmek isteriz.
  • Arama motorlarında yükseliş için bu faktörün hayata geçirilmesini sağlayacak tanıtım yazılarına sahip olmanız şart!