Sosyal medya? Kullanmayanımız yok denecek kadar az değil mi? Sosyal medya, kişilerin ve markaların hedef kitlesine yani takipçilerine seslenebildiği, imajını yansıtabildiği sanal mecralardır. Özellikle mobil cihaz kullanımının artması ile yükselişe geçen sosyal medya kullanıcı sayısı 51 Milyon gibi ciddi rakamlara ulaşmış durumda.(2017-We Are Social Facebook kullanıcı sayısı.)

İnsanlar Facebook’ta komik video seyredip, İnstagram’da fotoğraflara like atarken markalar da bu mecralarda yer almaya başladılar. Bu sayede hedef kitleleri ile aynı mecrayı paylaşan firmalar daha ulaşılabilir ve samimi hale gelirken sosyal medya kullanımı markalar için bir zorunluluk haline geldi.

Markanız Neden Sosyal Medyada Yer Almalı?

Markanızın sosyal medyada yer alması potansiyel ve mevcut müşterileriniz için daha rahat bir iletişim vaat eder. Her tüketici çağrı merkezinizi aramak veya e-mail ile size sorununu iletmek istemeyebilir. Ancak kim günde onlarca kez kontrol ettiği Facebook uygulamasından markanıza ulaşma olanağını geri çevirir ki?

Diğer yandan sosyal medya reklamları gerek kullanıcı akışını aksatmadan(native reklamcılık) sunulması, gerekse medya seçeneğinin bol olması sayesinde markalara ciddi dönüşümler sağlamaktadır.

İnstagram’da hedef kitlenizin akışında, story bölümünde markanızı gösterebilir, kullanıcıların mecra kullanım deneyimini aksatmadan ürün, hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal medya danışmanlığı, markanızın sosyal medyadaki profilinin, itibarının ve reklamlarının yönetilmesi sürecidir. Bu süreçleri profesyonel bir ajans tarafından yaptırmak firmanızın cirosunun ve imajının yükselmesine olanak sağlayacaktır.

Markanızın sosyal mecralarda en iyi şekilde temsil edilmesi için siz de Exclion ile iletişime geçebilirsiniz.