Sosyal medya yöneticilerinin en müzdarip olduğu konulardan biri İnstagram’ın dışarı bağlantı verme konusunda çok cimri olması. İşletme profillerinde sadece bir adet link çıkışı yapabiliyorsunuz.(Eğer 10 binin üzerinde takipçiye sahipseniz story’lerinizde de bağlantı verebiliyorsunuz.)

Linktree Size Ne Sağlar?

Çalışmakta olduğumuz markalarımızın Youtube kanalları, web siteleri, son blog içerikleri, basın haberleri vs. gibi takipçilerimizin ilgisini çekebilecek birçok linki profilimizde paylaşma ihtiyacı duyuyoruz. Bu amaçla kısa bir araştırma yaptım ve karşıma en uygun araç olarak Linktree çıktı. Bu araç size linktr.ee/exclion gibi kısa bir url oluşturuyor ve çıkan sayfayı özelleştirebilmenizi sağlıyor.

Bu sayede markanız hakkında çıkmış haberler, Youtube kanalı, blog sayfası veya sitenizdeki kısayollar için takipçilerinize doğrudan İnstagram içerisinden gitme olanağı sunar.

Ücretli ve Ücretsiz Arasındaki Fark Ne?

Platformun ücretsiz ve pro versiyonları mevcut. Ücretsiz versiyonda;

  • Sayfanızda birden fazla link paylaşabilme
  • Linkinizi özelleştirebilme
  • Birçok Linktree temasını ücretsiz kullanabilme.

Aylık 6 $ ücret ile Pro versiyonu satın alırsanız ise;

  • Sayfa altında bulunan Linktree logosunu kaldırabiliyorsunuz
  • Linklerinize küçük resim ekleyebiliyorsunuz
  • Günlük, Aylık tıklanma oranları, konum gibi istatistikleri detaylı şekilde inceleyebiliyorsunuz
  • Sayfanıza kendi logonuzu ekleyebilir, daha fazla tema seçeneğine erişebilirsiniz. Bu da kurumsal tasarımınıza daha yakın olmanızı sağlıyor.

Linktree Nasıl Kullanılır?(Pro Versiyon)

Web sitesine Sign Up(maalesef Türkçe desteği yok) üye olduktan sonra karşınıza yukarıdaki gibi bir menü çıkacaktır. Bu menüde;

Links: Bu sekmede özel sayfanızda hangi bağlantıların olacağını belirleyebilirsiniz. Toplamda 6 linke kadar paylaşılabilirken linklerinize küçük resim(boyutu 150×150) ve 30 karakterlik bir açıklama ekleyebiliyorsunuz.

 

Appearance: Bu sayfada ise linkinizin görünümünü özelleştirebilirsiniz. Add avatar kısmından fotoğrafınızı, Custom Title kısmına ise marka adınızı yazabilirsiniz. Aşağıdaki themes kısmından ise kurumsal kimliğinize en uygun temayı seçebilirsiniz.

Alt kısımdaki “Hide Linktree Logo” kısmını işaretleyerek de site logosunu kaldırabilirsiniz.

 

Settings: Bu menüde ise e-mail ve sms ile kayıt olma, linkinizin seo bilgileri, sosyal linkleriniz gibi bilgileri ekleyebilirsiniz.

 

Analytics: Bu kısımda ise linkinizin detaylı analizlerini görmeniz mümkün. Toplam linkinizin görüntülenme ve tıklanma oranlarını bu sekmede detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Sonuç olarak Linktree ile sadece 1 link çıkışı yapılabilen İnstagram işletme profillerinizde daha fazla link paylaşabilir ve diğer mecralarda etkinliğinizi artırabilirsiniz. Aracı https://linktr.ee/ adresinden inceleyebilirsiniz.

Blogumuza abone olun.

Sektörden en yeni haberler mailinize gelsin.